A real madrid a 20 szazad legjobb csapatja volt ez nem ketseges,ezt mindenki tudja!De most mar nem biztos hogy az!Sok mas jo csapat van aki megkozeliti a real szintjet,sot lehet hogy ki is elozi a real szintjet!A REAL MADRID 2012-es KERETJE:
Kapusok:Iker Casillas-kezdokapus
Adan-cserekapus
Vedok:Ricardo Carvalho
Kozeppalyasok: Sahin
Csatarok:Jose Callejon
1902. március 6-a: a klub alapításának napja. Ezekben az időkben a futball gyerekcipőben járt egész Spanyolországban, s különösebben az sem bolygatta meg az állóvizet, hogy Madrid FC néven megalakult a spanyol főváros elsőszámú futballcsapata. Mint az sokak számára ismert lehet, 1863-at írtunk akkor, amikor a futball megjelent a sportágak népes listáján. A foci őshazája Anglia, ahol ezekben az időkben új szenvedély honosult meg: neve még nem volt, mindenesetre a fiatalok úgy írták le ezt az új, kőkemény, mégis csodálatos játékot, hogy "egy sportág, ahol kézzel nem lehet beleérni a labdába." Ez volt a futball, mellette pedig még egy labdajátéknak hódoltak a szigetországban: a rögbinek. De ez már egy másik történet.
Pontosan 108 esztendővel ezelőtt, 1902. március 6-án született meg a Real Madrid; a klub, amely az idő múlásával egyre inkább dominánsabb lett az európai futballporondon, s amely néhány évvel ezelőtt a FIFÁ-tól elnyerte a XX. Század legjobb csapata elismerést. A gárda számos rekordot tart, elég csak megemlíteni a kilenc BEK/BL elsőséget, de a sor hosszú lenne, ezért inkább nem bonyolódunk bele. A bevezetőben semmiképp.
A Sky, a Madrid jogelődje
Ennek a furcsa, új sportágnak nem csak Angliában, de egész Európában nem tudtak ellenállni a fiatalok, s nem meglepő módon rövid idő elteltével a hispániában is felütötte fejét a futball iránti szenvedély. 1900-at írtunk akkor, amikor a spanyol fővárosban megalakult a Sky, a későbbi Madrid FC jogelődje. Az alapokat bizonyos Julián Palacios rakta le, aki a Real Madrid mára már 105 éves históriájának az első elnökének számít. Két évvel később pedig már a város nevét viselte az együttes, s tulajdonképpen a krónikások innentől kezdve tartják számon a klub minden egyes mozzanatát.
A XXI. Század fényes sikereket ígért, ám ez előtt még egyszerelnyerte a gárda a legrangosabb európai klubtrófeát. 1998-ban jártunk, amikor Predrag Mijatovics góljának köszönhetően a fővárosiak 1-0-ra megverték a Juventust Amszterdamban, megszakítva ezzel a 32 éve húzódó rossz szériát az Európa-kupában.
Ez volt a Real Madrid hetedik elsősége a sorozatban, amit 2000-ben és 2002-ben még kettővel megfejeltek, így kilenc elsőségével jelenleg a királyi gárda számít a rekordernek a sorozatban. 2010-ben a Santiago Bernabéuban rendezik a Bajnokok Ligája döntőjét, a Real Madrid nem titkolt célja pedig az, hogy hazai közönség előtt tizedszer is elhódítsa a díszer serleget.A XX. Század legjobb csapata
2002-ben centenáriumát ünnepelte a Madrid, amely pont az évforduló napján vereséget szenvedett a Deportivótól a Bernabéuban, a spanyol Király-kupa fináléjában. Fájó emlék ez minden madridista számára, azonban az idény vége így is örömtelire sikeredett: ebben az évben összejött a kilencedik BEK/BL serleg!
A FIFA 2000-ben az évszázad legjobb csapatának választotta a Madridot, 2002 után pedig egy új korszak vette kezdetét. Agalaktikus-éra 2002-től 2006-ig tartott a szakírók szerint, az időszak pedig mindmáig meglehetősen kettős érzéseket idéz fel a szurkolókban: a trófeák nem jöttek, ám gazdaságilag olyan jól még sosem állt a klub, mint azokben az időkben.
Noha a Madrid történelme nem mentes a hullámvölgyektől és viszontagságoktól, a klub sikereit, eredményeit, jelentőségét mind az öt kontinensen elismerik. A Real Madrid egy mítosz, egy élő legenda, ahogy a spanyolok mondják, "egy klub, amely mindig a kiválóság lehetőségét keresi." A következőket pedig még Santiago Bernabéu vetette papírra jó pár évtizeddel ezelőtt. Nézzük, hogy a klub történelmének legnagyobb alakja miként látta a Madrid jövőjét 1977-ben, a 75. évfordulón:
"... Lesz még Real Madrid 2002-ben? Lesz még labdarúgás ekkor? Jelen voltam a 75. születésnapon, de korom miatt már nem lehetek jelen a centenáriumon. Nehéz ezt elviselni. Soraim nem fejezhetném be anélkül, hogy ne mondanék köszönetet az igazgatóknak, az alkalmazottaknak, és mindenkinek, aki segített nekem."
A kezdetektől az első spanyol bajnokságig
A sikertörténet 1902. március 6-án kezdődött. Egy csoport futballrajongó hivatalosan megalapítja a Madrid Futball Klubot (az alapító okirat szerint "sportjátékok gyakorlása céljából") és létrehozza az első igazgató tanácsot. A katalán(!) származású Juan Padrós Rubio lesz az elnök, Enrique Varela-t választják alelnöknek, Manuel Mendía titkári - , José de Gorostizaga kincstárnoki pozíciót tölt be, míg Antonio S. Neyra, Mario Giralt, Carlos Mertens, Álvaro Spottorno és Arturo Meléndez pedig az igazgatóság tagjai. Ezzel Juan Padrós hivatalossá teszi azt a klubot, mely két évvel korábban Juan Palacios vezényletével alakult. Ez a vezetőség tervezi meg a csapat
arculatát - lemásolva a híres London Corinthians mezét. A játékosok ettől kezdve fehér shortban, és pólóban - ujján lila csíkokkal díszítve - , kék zokniban és sapkában futnak ki a pályára. A Madrid FC nem az első madridi csapat, de ők tekintendők a Real Madrid elődjének, nem pedig az 1897-ben alapított Foot-ball Sky...
Három nappal később a csapat lejátssza első mérkőzését a saját játékosokból összeállított két csapat közötti játék célja, hogy felállíthassák az első számú csapatot, valamint bátorítsák az első nézőközönséget. A kék csapat: Meléndez, J. Padrós, Spottorno, Gorostizaga, Mendía, Páramo, Neyra, A. Giralt, F. Palacios, Martens és Rodero. A piros csapat: J. Giralt, Meléndez, Molera, Salvador, Valcárcel, Spottorno, Stampher, J. Palacios, Varela, Celada és Bueno. Ugyan a gólnak nincs jelentősége, de a kékek nyernek 1 - 0 -ra. A mérkőzést a Plaza de Toros sugárúton játszották. A gárda első klubhelyiségeként a Padrós fivérek tulajdonában lévő Al Capricho áruház hátsó helyisége és a La Taurina Taverna szolgált. Ez utóbbiból indulnak az első "bevetésre".
A Heraldo del Sport című lap 1902. március 22-i számában megjelenik az "Instrukciók a jó futballhoz" az angol Arthur Johnson tollából. Őt kérik fel az edzői posztra. Johnson foglalta rendszerbe a futball zűrzavaros világát először.
1902. április 15-én lefektetik az új klubszabályokat és átadják a rendőrfőnök részére. Néhány nappal korábban az igazgatótanács meglátogatta Madrid polgármesterét azzal a céllal, hogy XIII. Alfonz király koronázása alkalmából egy versenyt írnának ki. Végül ez a rendezvény vált az első Királyi Kupává.
1902. május 13: a bajnokság az első nagy nemzeti derbivel kezdődött a Barcelona és a Madrid csapata között. A katalánok gárdájában több külföldi játékos is szerepelt és 3 - 1 -es győzelemmel távoztak. Vigaszképpen a Madrid legyűrte az Espanol-t 3 - 2 -re, elnyerve ezzel a Barcelona elől a Copa de la Gran Pena -t. Ez volt az első trófea, mely a klub vitrinjébe került. Az ötcsapatos bajnokságot egyébként a Vizcaya Bilbao nyerte a madridi Hipódromoban.
1903. április 08-án (egyébként innentől már Campeonato Espananak hívják a sorozatot, és három csapat vesz részt) a Madrid elveszti a bajnokság döntőjét az Athlétic Bilbao ellenében. Az eredmény 3 - 2. A küzdelem végén J. Giralt, a Madrid kapitánya visszavágót kér másnapra Mr. Astorquia-tól, az Athlétic kapitányától. Érdekesség, hogy akkoriban igazi kapus nélkül játszott a Madrid, meglehetősen támadó felfogásban, olykor 7-8 csatár is volt a keretben.1904. januárjában a Madrid egyesül a Moderno, az Amicale és a Moncloa gárdájával. Az Amicale-ben francia vendégjátékosok is játszottak. Carlos Padrós lemond a Madridi Futballklubok Szövetségének elnöki posztjáról, hogy bátyja, Juan helyett átvegye az irányítást a Madrid felett. A csapat nem indul a bajnokságban, ám jön az 1905-ös év...
1905. április 18. A Madrid megnyeri első spanyol bajnoki címét, az Athlétic Bilbao felett 1 - 0 -ra diadalmaskodva. Pedro Parages beadását Prast értékesítette.
1905. október 23. M. Loubet francia elnök Spanyolországi látogatása alkalmára Carlos Padrós megszervezi az első nemzetközi mérkőzést. A párizsi Gallia Sport 1 - 1 -es döntetlent játszott a gárdával a madridi lóversenypályán.
1906. április 10. A Madrid a baszk Athlétic ellenében 4 - 1 -es diadalt könyvelhet el, megnyerve ezzel a második kupabajnokságot. Egy nappal korábban a nemzeti senior csapat, a Recreativo Huelva (angolok alapították) szenvedett vereséget tőlük. Az eremény 3 - 0.
1907. március 30. A Madridnak sikerül elnyernie a spanyol kupát, a Vizcaya-t verve, Prast értékes találatának köszönhetően. Ez az első kupa, amit a csapat hazavihetett, miután három egymás utáni évben is győzedelmeskedtek.1908. április 13. Zsinórban a negyedik bajnoki címet hozzák el a Sporting de Vigo legyűrésével (2-1). Ebben az évben Adolfo Meléndezt választják elnöknek az új igazgatótanács élére. Carlos Padrós örökös tiszteletbeli elnöki címet kap.
Ekkor már állandó játékosokra épült a csapat, például mind a négy kupagyőzelemnek részese volt a kiváló kapus, Adolfo Alvarez Buylla, a védő José Angel Berraondo és Joaquín Yarza, a fedezet Enrique Normand, Taurie és Manuel Yarza, a francia születésű csatár, Pedro Parages Diego-Madrazo, Manuel Prast és Frederico Revuelto.
1912. október 31-én felavatják az első, kerítéssel körbevett pályát az O´Donnell-en. Laureano García Comiso tulajdonában van és havi 1000 peseta-ért a Madrid bérbe veszi. A lelátós pálya 216 nézőnek biztosított ülőhelyet! Ebben az évben egy ifjú csatár csatlakozik a társasághoz. Ő Santiago Bernabéu. Róla még a későbbiekben nagyon sok szó fog esni...
1916. október 30. Számos, gyenge eredménnyel teli év után 4 - 0 -ra verték a Athlétic de Bilbao csapatát, a bajnokság kupáját ismét elhozták. Ezt megelőzően a gárda elnyerte a regionális bajnoki címet, 1913 óta először. Adolfo Meléndezt az igazgatótanácsban történt változások után örökös tiszteletbeli elnökké választották.1917. május 15. A Madrid kialakított egy maroknyi csapatot, amely annál inkább volt rendkívüli: Teus, Erice, Eulogio, Aranguren, Ricardo Alvarez, Antonio de Miguel, (a "tudós"), Sansineca, a Petit testvérek, Castell, Bernabéu, Sotero Aranguren... és elnyerték a bajnoki címet, két izgalmas mérkőzés után.
1920. június 29. történelmi momentum a klub életében. A spanyol uralkodó (XIII. Alfonz) a királyi (Real) címet adományozta az együttesnek, valamint rendeletében engedélyezi a címer használatát is. Ettől fogva új nevet kapott a társaság. A Real Madrid megszületett.
1920. december 13. Portugáliában kezdték első komoly nemzetközi útjukat. A játékosok megismerhették a híres "sacatrás" csatakiáltást a Benfica és a Porto otthonában, majd Olaszország felé fordultak. Itt 5 mérkőzést játszottak négy városban: Torinoban, Liornaban, Bolognaban és Genovaban. Megszülettek az első nemzetközi szerződések.
1923. április 29. A Ciudad Lineal átadása. Ez már füves pálya. A nyitó mérkőzésen a Real Madrid 8000 néző előtt 2-0 -ra legyőzte az Irúnt. Mindkét gólt José María Ubeda szerezte. Ebben az időben építette az Atlético a Metropolitano-t. Ennek köszönhető az, hogy a főváros vált a spanyol futball központjává.1924. május 17. A José María Castell által épített 22.500 férőhelyes Chamartín avatása. Az angol kupagyőztes Newcastle és a Real Madrid játszották az első mérkőzést, őfelsége D. Gonzalo rúgta a kezdő rúgást. A mérkőzést 3-2 arányban a Real nyerte.
1925. augusztus 27. A csapat eredményes útról tér vissza. Vereségeket szenvednek ugyan, ám Angliában, Dániában és Franciaországban hasznos tapasztalatokat gyűjtenek. Néhányat ezek közül bevesznek a gyakorlatba, most a Barcelona ellen. Egy napra a mezt lecserélik lemásolva az angol divatot: fekete short-ot és kockás selyem inget öltenek. Quesada "kipróbálja" a lest és a szándékos szabálytalanságot. A Barcelona pedig nem engedi a csapatot az elődöntőkbe...
A spanyol professzionális futball első évében (1926) a Real Madrid leigazolja az Arenas Guetxo közismert válogatott játékosát, José María Penát. Kinevezik az első spanyol edzőt a klubnál: Arthur Johnssont Juanito Carcer váltotta.
1927. július 14. Santiago Bernabeu sikeres turnéra vitte a csapatot az amerikai kontinensre. A végeredmény a következő: 16 meccs, 9 győzelem, 4 vereség, 3 döntetlen, 44 gól ide, 22 oda. Ami a legfontosabb, az új földrész elkezdi csodálni a Real Madridot.
1928. szeptember 6. Új játékosok mutatkoztak be: Cabo, Morera, López és Gaspar Rubio. Ez utóbbi válik a helyiek bálványává, bár a húsz évesen Levantéból érkezett játékos állítólag nem futotta be azt a karriert, amit jósoltak neki.
1929. február 10. Az első hivatalos spanyol bajnokság első Real Madrid mérkőzése. A Real 5 - 0 -ra nyert a CD Europa ellenében, ezzel a Primera Divisionbeli első győzelme rögtön meg is volt. Jó kezdés! Az első bajnokságot azonban a Barcelona nyerte, a Madrid a második lett. A két csapat rivalizálásának történelmi okai vannak.
A mérce felállítva: az első öt Európa Kupa-diadal
A Servette, Partizan, és az AC Milan sem jelentett akadályt, így 1956. június 13-án Párizsban 45.000 néző előtt a Real Madrid megnyeri az első Európa Kupáját. A francia Stade Reims (Kopaval, Fontaine-nel, Piantonival és Vincent-nel a soraiban) volt az ellenfél egy kemény és izgalmas küzdelemben, ami a fehérek 3-4-es győzelmével végződött. Pedig a 9. percben már 2-0-ra is vezetett a Reims, és még a 61. percben is 3-2 volt az állás a franciák javára. A Madrid azonban tudott újítani betalált Marquitos és Rial is, alakítva ki a végeredményt.
A következő kiírásban csak a második körben kellett a királyi gárdának csatlakoznia (a címvédő jogán). Ott viszont a az osztrák Rapidot csak harmadik mérkőzésen sikerül legyűrni, de a Nice már könnyebb feladat volt. 1957. április 11-én a stadionban az addigi legtöbb nézőt számolták, a Madrid történelme legfontosabb mérkőzését játssza. Felejthetetlen este volt, ahogy 100.000 torokból hallatszott a buzdítás. A legendás Manchester United elvérzett a hatalmas küzdelemben (3-1).1957. április 25. Byrne, a Manchester kapitánya így nyilatkozott: "Ma este az Old Trafford pokollá változik. Nincs olyan isteni hatalom, amivel elkerülhetnék a kiesést!" Ám néhány órával később Kopa és Rial lecsendesítették Manchestert... A Madrid ismét bejutott az Európa Kupa döntőjébe!
1957. május 30. A Bernabeu Stadion üdvrivalgástól hangos. A Madrid megszerzi második BEK-győzelmét a Fiorentina ellen (2-0). Ahogy Miguel Muńoz a magasba emeli a trófeát a pálya közepén fehérrel díszített emelvényen, Bernabeu könnyekben tör ki. Az ő Madridja lett a kontinens királya. (Megjegyzem, hogy ezen a mérkőzésen tudomásom szerint megdőlt a Manchester elleni nézőcsúcs. 125.000-en láthatták a helyszínen ezt a találkozót.) A BEK gólkirálya ebben az évben Di Stéfano.
1958. május 28. A harmadik BEK-döntőt Brüsszelben (67.000 néző előtt) tartják, a királyi gárda az AC Milannal (soraiban: Liedholm, Schiaffino, Maldini) csap össze, amely hosszabbítást harcol ki. 3-2 lett a végeredmény, ami meghozta Carniglia edző csapatának a harmadik trófeát Di Stéfano, Rial és Gento góljának köszönhetően. Ez volt az eddigiek közül a legnehezebb döntő, az idáig vezető úton a Royal Antwerpt, a Sevillát és a Vasast kellett legyőzni.A klub technikai igazgatója, a magyar származású Östereicher Emil ajánlatára Bernabéu fogadta Madridban Puskást Ferencet, aki önkritikusan a súlyfeleslegére (kb. +18 kg...) hivatkozva szabadkozott, de Bernabéut ez nem különösebben érdekelte. 1958. augusztus 11-én hosszú tárgyalások után Puskás Ferenc leszerződik a Real Madridhoz. Ez az igazolás lesz a szezon legnagyobb fogása, Miguel Muńoz pedig befejezi profi-játékos karrierét. Hamarosan Puskás is be tud illeszkedni a csapatba, így a világ legjobb támadóötöse a Madridé. Bár a bajnokságot a Barcelona nyeri, a BEK-trófea fontosabb Bernabéu elnök számára.
A Besiktas, a Wiener SC és az Atlético Madrid után a stuttgarti döntőben (1959. június 03.) a negyedik Európa Kupa is bekerült a vitrinbe. A rivális újra a reimsi Stade, akik 2-0-ás vereséget szenvednek. A gólszerzők: Di Stéfano és Mateos, aki a sérült(?) Puskás helyére került be. Carniglia nem igazán szerette Puskást, Bernabéu pedig amint rájött, hogy a magyar támadót miért mellőzte, azonnal kirúgta nem sokkal második BEK győzelme után... A BEK gólkirálya egyébként természetesen ismét Di Stéfano, néggyel kevesebb góllal, mint előzőleg (6 gól).A spanyol bajnokságokat a Barcelona nyeri, közben a nemzetközi kupában a luxemburgi Jeunesse Esch, a francia Nice, és a Barcelona legyőzésével bejut a Real a glasgow-i döntőbe. 1960. május 15. A futball megdicsőülése... Az ötödik Európa Kupa győzelem utáni hangulat nem tükrözi a jelentőségét, noha megnyerték. Szép játékban vesztes állásból fordítva 7-3-ra a Real a Hampden parkban 134.000(!) néző előtt legyőzte az Eintracht Frankfurt csapatát (sokak szerint minden idők legjobb BEK-döntőjében, többek között Puskás Ferenc négy góljával, amely valószínűleg örök rekord marad BEK/BL-döntőben). És még egy adalék 7 meccsen szerzett 12 góllal a BEK gólkirálya Puskás Ferenc!
A csapat kulcsjátékosai már 30 fölött jártak, túljutottak pályafutásuk csúcsán (Di Stéfano és Lesmes 34, Puskás 33 éves volt, Rial 32, Santamaría 31, Zárraga is betöltötte már a 30-at). 1960. november 09-én bekövetkezett az első európai kiesés öt egymást követő évnyi siker és dicsőség után. A Barcelona megtöri az utunkat egy vitatott selejtezőn. A visszavágón az angol Leafe játékvezető a csapat 4(!) gólját nem adja meg és több nagyobb Barça-szabálytalanságot is simán továbbenged... A döntőben végül a Barcelona alulmaradt a Guttmann Béla edzette Benficával szemben, pedig Kocsis és Czibor is betalált katalán oldalon.Bernabéu előszerződést köt a Santosszal. Pelét szeretné leigazolni. A csatársorunk azonban nem várt módon még több évig világszínvonalon teljesít, így Pelé soha nem lett a Real Madrid játékosa. A spanyol bajnokságban dicsőséges sorozat következett, számos bajnoki cím bizonyította a Real Madrid egyeduralmát. 1957 és 1964 között nem veszített hazai pályán a Real egyetlen mérkőzést sem, és hogy fokozzuk egy kicsit: Puskás Ferenc ottléte alatt 120 hazai meccséből mindössze kettőt(!) vesztett el a csapat!
1961. március 12. A stadion ismét a dicshimnusztól zeng. Addig egyetlen spanyol csapat sem ért el ennyi győzelmet a bajnokságban. 30 mérkőzésből 24-et megnyert és már öt héttel a befejezés előtt "megnyerte" a bajnokságot. Puskás lett a Pichichi-díjas, azaz a legtöbb gólt lövő, 27 találattal.
1962. május 02. Micsoda csalódás! A Benfica legyőzi a csapatot az Európa Kupa döntőjében, ahol minden összeesküdött ellenünk. Egyike volt a klub legkeserűbb napjainak, nem a vereség miatt, hanem amiatt, hogy a 90 percre a szerencse teljesen elpártolt tőlünk. Az 5-3-as mérkőzés mindhárom madridi gólját Puskás Ferenc szerezte.
1963. május 18. Átadják a Ciudad Deportiva sportkomplexumot, gyarapítva ezzel a klub vagyonát és teret adnak a jövő sztárjainak fejlődéséhez.
1963. augusztus 20. Venezuelában a kormányellenes gerillák elrabolják Di Stéfanot, hogy a világ figyelmét ügyükre irányítsák. A hírek a világ minden sarkába eljutnak; egészen addig, míg el nem engedik, ettől hangos a sajtó. Nagy rettenet volt, amely szerencsésen ért véget.
1964. május 27-én a Real Madrid 3-1 arányban elbukja a BEK-döntőt az olasz Internazionale-val szemben. A madridi gólt Felo szerezte. Róla például azt kell tudni, hogy az összes madridi gólját a BEK-ben szerezte.
2006. február 27. Florentino Pérez lemond elnöki pozíciójáról! Öt és fél éve alatt a Real Madrid bajnokságot, Bajnokok Ligáját, világkupát nyert. Elvesztett azonban valamit. Valamit, ami megfoghatatlan, ami pénzben nem mérhető. Az utolsó nemzetközi sikerek egyre távolabb, a szupersztárok kiöregedőben, az utánpótlásból felkerült játékosok nem bírják a rájuk nehezedő nyomást. Pérezt Fernando Martín váltja.
2006. március 9. A Real Madrid ismét idejekorán búcsúzik a Bajnokok Ligájától. Az Arsenal ellen mégcsak gólt sem képes szerezni a párharc során! Alig egy hónapot kell várni és a Liga is végleg kicsúszik a kézből. Barcelonában csak 1-1-es döntetlenre futja. Medina Cantalejo játékvezető ténykedését látva nézőpont kérdése, hogy mennyire elfogadható a döntetlen. A Madridnak mindenesetre innen már nem volt visszaút ezen zűrzavaros időkben.
2006. április 25. Az elmúlt évek egyik legmeghatározóbb játékosa, Zinedine Zidane bejelenti visszavonulását. Luis Figo után tehát újabb Pérez-szerzemény hagyja el a Real Madridot. Ekkor még nem tudtuk, hogy egy év leforgása alatt Ronaldo, majd Beckham és a Madridban már őskövületnek számító Roberto Carlos is távozik a Királyi Gárdától...
2006 nyara nemcsak a németországi világbajnokságról szólt... Elnökválasztást tartottak a Real Madridnál. Öt induló közül Ramón Calderón lett a befutó és nagy változásokat ígért. Szerződtette az egyik legkarizmatikusabb trénert, Fabio Capellót és több jó képességű játékossal erősítette meg a keretet, mint például a friss világbajnok Fabio Cannavaróval, az Aranylabda fő várományosával.
2006. október 22. A Real Madrid 2-0 arányban legyőzi a friss BL-győztes Barcelonát az El Clásicón! 1996-ban Fabio Capello csapata hasonlóképpen cselekedett és akkor bajnok lett...
2006. november 17. Gyászol a futballvilág, ezúttal minden idők egyik legjobb játékosát, Puskás Ferencet. Puskás nyolc éven át volt játékosa a Real Madridnak. Mindent megnyert a klubbal, megannyi fontos gól, gólkirályi címek fűződnek a nevéhez. Mindemellett emberi mivolta is kifogástalan. Talán ezért is ő a legismertebb magyar.
2007. január 30. Távozik Ronaldo. A Fenomén az AC Milan ajánlatát fogadta el. Eközben a Real Madrid sorra bukja a meccseit kilátástalan játékkal. Az Atlético Madrid ellen egy szerencsés 1-1, majd március 7-én kiesés a Bajnokok Ligájából. Három nap múlva pedig El Clásico.
2007. március 10. Real Madrid-Barcelona 3-3. Alapesetben nem kellene kiemelnünk ezt a mérkőzést, hiszen megannyi színvonalas klasszikust játszottak már futballtörténelemben. Innentől azonban az elveszettnek hitt bajnoki cím újra beszédtéma lehetett. A Real Madrid ettől a mérkőzéstől kezdve egyre inkább, a Barcelona egyre kevésbé közelítette meg régi önmagát. Dicsőséges tavaszi hadjárat következett.